D-OROST a lukostřelba

D-OROST lukostřelecký aneb střelba z luku pod dohledem mistra ČR.

Víkend 19. – 21. října byl pro dorost nabit událostmi. V pátek jsme se sešli u nás s milým hostem – padre Martinem – který dorosťáky pozval ke spolupráci na přípravě a roznášení Večeře Páně. Děti se nad touto historickou příležitostí tvářily zatím nerozhodně, tak uvidíme. Míša Kovařík nám pak nad fotografiemi vyprávěl o jejich prázdninové rodinné cestě do USA. Přenesli jsme se do Oregonu, Portlandu i San Francisca, dokonce až do pevnosti Alcatraz. Nakonec jsme společně přečetli příběh o Zacheovi, kterého nikdo z dobrých důvodů neměl moc rád a přesto (nebo právě proto) se u něj Ježíš zastavil. A tohle setkání Zachea změnilo. Děti měly možnost vyjmenovat různé skupiny lidí, které ani dnes nikdo nemá moc rád (šprti, bezdomovci, feťáci, migranti, …). Skončili jsme s tím, že i takovým lidem by Ježíš nejspíš dal šanci na setkání a na změnu. Nečekal jsem, že už v neděli budou děti mít příležitost si vyzkoušet trávit čas s někým, koho nemusí.

V sobotu jsme využili možnosti vyzkoušet střelbu ze sportovního luku v místním tréninkovém areálu. Průvodcem a trenérem nám byl Vítek Vejražka, mistr republiky v lukostřelbě a jeho tatínek.  Po stručném úvodním bezpečnostním školení (nestřílejte po sobě) a instruktáži jak luk použít (natáhnout, zamířit, vystřelit, hledat šíp v areálu apod…) jsme se s chutí pustili do střelby. A že nám to panečku šlo! Trefili jsme všechna bodová pásma na terči. Pravda, někteří málem i nebohé kolemjdoucí. Ale podle slov odborníků nám to šlo opravdu dobře a hlavně nás to bavilo. Děkujeme!

V neděli na dorostu Marek pokračoval v příběhu o Zacheovi v tom smyslu, že Ježíš kolem nás může jít jen jednou a bylo by škoda nechat se odradit překážkami. Několik posledních nedělí začalo na dorost chodit několik děvčat, která se sice s našimi stálými dorosťáky znají ze školy, ale jejichž chování je docela rozhodilo, takže rázem spadli do kategorie nepříliš chtěných. Je to pro nás výzva a modlíme se o moudrost jak jim všem dát šanci. Marta, Marek a Petr.

VN