Regionálka v Liberci

O víkendu 26.-28. října se konala regionální konference mládeže v Liberci. Přestože náš sbor úplně nepatří do středočeského regionu, měli jsme tam své zástupce. Náš kazatel byl totiž jeden z řečníků této konference.

Sešlo se několik desítek mladých křesťanů převážně ze středních Čech, aby budovali vzájemné společenství, prohlubovali přátelství napříč sbory a také (nebo hlavně) proto, aby více upevnili své životní příběhy na skále víry. Tématem konference bylo totiž motto "Je lepší život svůj na skále mít, pamatuj". 

Páteční večer byl v režii liberecké mládeže. Po společných písních a organizačních poznámkách jsme hráli několik seznamovacích her. Ale to nebyl konec hraní. Mládežníci se rozdělili do několika týmu a vyrazili do ulic Liberce na noční hru. Každý večer jsme končili posezením v čajovně.

V sobotu ráno přišel Filip Žižka z topoleckého sboru a vedl seminář na téma "osamělost", kde představil studii Odpojený muž od amerického psychologa Philipa Zimbarda. Odpoledne jsme šli na výlet, abychom se trochu odpojili od technologií. Jen ty mobily jsou až moc mobilní...

Martin mluvil v sobotu večer na Ježíšovo podobenství o dvou stavitelích (Matouš 7), kdy jeden bláznivý stavitel staví na písku a druhý, moudrý, na skále. Ten moudrý si nepostavil lepší nebo krásnější bydlení, ani se mu bouře nevyhnuly. Nicméně měl něco (nebo Někoho), kdo jej právě uprostřed bouří podrží, aby jej vítr nesmetl.

Ještě před Martinem mládežníci slyšeli skvělý koncert maorského hudebníka Stebe Apirana, který nás také naučil tradiční maorský tanec haka. Vyplazování jazyka mělo obzvlášť úspěch. 

Po nedělní bohoslužbě, kdy kázáním posloužil Petr Červinský, nám nezbývalo nic jiného, než sbalit bagetu a vyrazit na cestu domů. 

Další příležitostí pro setkání mladých bude celostátní konference mládeže BJB v Praze na konci března 2019. Více se můžete dočíst zde.   

b2 admin